10 Ocak 2014 Cuma

KAKULENİN FAYDALARI

Her şeyi unutmaktan yakınıyorsanız, aklınızda hiçbir şeyi tutamıyor ve hatırlamakta güçlük çekiyorsanız çareniz yine bu bitkidir. Kakule sayesinde zihniniz güçlenecek ve hiçbir şeyi unutmayacaksınız. Dizanteriye de iyi gelmesi faydaları arasındadır. Ayrıca idrar söktürücü özelliği de vardır. Baş ağrılarının geçmesine yardım eder. Akciğerler için faydalıdır.
Kahve içinde kullanıldığında önemli bir afrodizyak olmaktadır. Cinsel isteği ve cinsel gücü arttırıcı özellikleri vardır. Yurt dışındaki birçok ülkede insanlar bu bitkiyi kahvesi ve çayı ile tanır ve bu şekilde kullanır. Aslında bitkinin kullanılan kısımları güneşte kurutulmuş tohumlarıdır.
Görüldüğü gibi bu şifalı bitkinin faydaları gerçekten bir sürü ve Dünya’da az miktarda yetişmesi gerçekten de çok üzücüdür.

Her bitkide olduğu gibi bu bitkinin de fazlası yarar yerine zarar verebilir. Bu nedenle bu bitkiden de  günde iki,üç taneden fazla kullanmamalı, belirttiğimiz gibi bu bitkiden de aşırı miktarda kullanılmamalıdır

Safra taşı olan kişilerin ve midesinde ülser gastrit gibi hastalıkları olan kişiler tarafından tüketmemelidir. Emzirme döneminde olan veya hamile bayanlar da kakule tüketmekten kaçınmalıdırlar. Oniki parmak bağırsağı ülseri rahatsızlığı bulunan kişilerin de bu bitkiyi kullanmaması tavsiye edilir.
Zeka açan kakule bitkisi...

Posted via Blogaway

Pestil

Sizlerle kendi yaptığım kayısı pestilini paylaşmak istiyorum.Nefis bir tat!
Herkese tavsiye ederim.
Tarifini vaktim olmadığı için şu an yayınlayamıyorum. Daha sonra sizlerle paylaşacağım.Beni izlemeye devam edin!...